Prihlásiť sa
0

Rozvaliny Gorlanu

4.5
Dĺžka:
7 hodín 28 minút
Autor:
Interpret:
Kategória:
Vydavateľ:
Typ:
Audiokniha kompletná
Formát:
MP3 na stiahnutie
Hore

Multimédiá

Hore

Popis

Rozvaliny Gorlanu - audiokniha obsahuje fantasy příběhy chlapce Willa a jeho přátel. Jedná se o první díl ze série Hraničářův učeň. Autor John Flanagan. Čte Matouš Ruml. Režie Jakub Tabery. Mistr zvuku Jan Kacian.

Hraničářův učeň #1

První díl fantasy ságy Hraničářův učeň, na jejíž knižní předloze vyrostlo mnoho čtenářů, nás zavádí do tajemstvím opředené země Araluen. Mladík Will si už dlouho přeje absolvovat rytířský výcvik na hradě a stát se zdatným bojovníkem, jakým byl podle legend jeho otec. Na to, aby ho v bojové škole přijali, je však příliš malý. A tak se dostává do učení k záhadnému hraničáři Haltovi, který se umí neviditelně pohybovat. Ten ukáže Willovi, jak se starat o koně a používat zbraně, které si záhy vyzkouší při výpravě za nebezpečnými tvory. Will se přesvědčí o tom, že úloha hraničáře je při obraně království stejně významná jako rytířské umění.

John Flanagan (1944)
Australský spisovatel nejprve pracoval jako reklamní textař a později redaktor na volné noze. Věnoval se také psaní scénářů pro televizní komedie. Vlastní fantastický svět, do kterého vstupují čtenáři po celém světě, původně vytvořil pro svého syna, kterého chtěl zábavným způsobem přivést ke čtení. Dnes patří k nejproduktivnějším australským prozaikům a mezi jeho velmi úspěšné počiny patří především fantasy série Hraničářův učeň.

Matouš Ruml (1985)
Herectví poprvé Matouše Rumla oslovilo už jako malého, v Dětském divadelním studiu. Na scéně začal vystupovat v dětských rolích po boku uznávaných herců. Dnes patří mezi členy souboru Městského divadla v Mladé Boleslavi a hostuje v pražském Divadle Na prádle i ve Švandově divadle. Ztvárnil také několik televizních postav, například ve filmu Princezna a písař nebo v populárním seriálu Comeback. Za své hudebně dramatické umění získal Cenu Zuzany Navarové a Cenu Thálie pro mladého činoherce.

Ranger´s Apprentice 1: The Ruins of Gorlan
Copyright © John Flanagan, 2004
Czech translation © Egmont s.r.o., 2008
First published by Random House Australia Pty Ltd. This edition published by arrangement with Penguin Random House Australia Pty Ltd.

Stiahnuť
35 min.
úplne zadarmo

Vyskúšať
5
krásna a fascinujúca kniha
matuz 27.06.2017
4.5
Príjemné počúvanie o odvahe, vôli a priateľstve na pozadí s fantasy scénou. Páčilo sa mi to
Gandi 25.05.2017
4.5
Príbeh je dôkazom toho, že aj malí ľudia dokážu veľké veci... Hoci je séria primárne určená pre mladých, aj dospelák v nej bezpochyby nájde prvky, ktoré ho oslovia. Autor ide na vec priamočiaro, nič neskrýva, vďaka čomu máme k dispozícii príjemnú oddychovku s peknou myšlienkou. Palec hore aj za výber interpreta!
Juraj, plutonium.sk 23.03.2017