Pripravujeme

Pokiaľ sa prihlásite k odberu newsletteru, budeme ti pravidelne zasielať informácie o novinkách. Prihlásenie k newsletteru nájdete v nasteveniach účtu.

 

marec 2019

Zlatý dům

Zlatý dům

Interpret: Lukáš Hlavica
Vydavateľ: Audiotéka, Bookmedia
Do luxusní newyorké čtvrti SoHo se stěhuje Nero Golden, bohatý a mocný magnát s tajemnou minulostí. Všechno na jeho zjevu je majestátní, od oblečení, aut až po výběr whiskey. Přítomnost jeho rodiny budí v okolí přirozeně mnoho otázek – kdo je Nero Golden a odkud přišel? Kniha Zlatý dům časově rámuje období vlády Baracka Obamy a reflektuje volbu nového prezidenta. Proto je v Americe označována za „první velký román trumpovské éry“, nebo za „Velkého Gatsbyho nové doby“.
Říkala si o to

Říkala si o to

Autor: Louise O'Neil
Vydavateľ: Audiotéka, Bookmedia
Osmnáctiletá Emma není příliš sympatická hrdinka. Je povrchní, sobecká a pokrytecká. A takový je i celý svět, ve kterém žije. Jednoho dne se probudí na prahu svého domu celá zhmožděná a rozbolavělá a na nic z předchozí noci si nepamatuje. Její život se obrátí naruby, když se na sociální síti objeví záplava detailních fotografií z ono večera. Emma byla znásilněna. Musí čelit odsouzení nejen ze strany obyvatel malého městečka, ve kterém žije, ale i od svých vlastních rodičů. Byla opilá, zdrogovaná a provokativně oblečená, ale… opravdu si o to říkala?

apríl 2019

Ztracený

Ztracený

Autor: Tim Weaver
Interpret: Igor Bareš
Vydavateľ: Audiotéka, Bookmedia
Je obyčejné ráno šestnáctého prosince, a tak jako miliony obyvatel Londýna, i Sam Wren spěchá do práce, nasedne do metra – ale už z něj nikdy nevystoupí. Neexistují žádní svědci ani záznam na bezpečnostních kamerách. Ani po půl roce po něm není ani stopy. Případu se chopí David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Tento případ se ale od ostatních liší a s každou odpovědí vystupují na povrch nové otázky, které nutí Rakera zpochybňovat vše, včetně vlastního úsudku.
Rudá volavka

Rudá volavka

Autor: Jason Mattews
Interpret: Petr Kubes
Vydavateľ: Audiotéka, Bookmedia
Krásná a talentovaná baletka Dominika Jegorovová je donucena předčasně ukončit kariéru a její život najednou ztratil smysl. Její sebekázně a vůle si všimne strýc, který pracuje u ruských tajných služeb. Dominika projde speciálním výcvikem pro volavky, sexuální špionky, a nakonec je nasazena na Nathaniela Nashe, agenta CIA, který v Rusku operuje. Nate musí Dominiku přesvědčit, že on je ten, komu by měla věřit. Kniha Rudá volavka se stala předlohou stejnojmenného úspěšného filmu.
Vzpomínka na Zemi

Vzpomínka na Zemi

Interpret: Zbyšek Horák
Vydavateľ: Audiotéka, Bookmedia
Od Bitvy soudného dne uběhlo půl století a mezi lidmi a Trisolarany stále trvá křehké příměří. Lidstvo zažívá díky Trisolaranům obrovský technologický vzestup a ti na oplátku pomalu přijímají pozemskou kulturu. Je možné, že obě civilizace budou nakonec schopny koexistovat? Vzpomínka na Zemi je závěrečný díl epické trilogie čínského autora Liou Cch'-sina.
Koruna démonů

Koruna démonů

Interpret: Jiří Schwarz
Vydavateľ: Audiotéka, Bookmedia
Když tým vědců narazí u brazilského pobřeží na ostrov, kde byl veškerý život zničen a pohlcen nějakým neznámým druhem překonávajícím nejdivočejší představivost, zaútočí na ně ozbrojenci a zabijí všechny členy týmu kromě jednoho: entomologa a odborníka na jedovaté živočichy Kena Matusuiho. Problém je ale mnohem děsivější – byla vypuštěna dávná hrůza v podobě zbraně nevýslovné síly.
Gate C30

Gate C30

Autor: Matthew Mockridge
Interpret: Filip Jančík
Vydavateľ: Audiotéka, Bookmedia
Úspěšný obchodník, manžel a otec – to všechno je Jason Cooper a ještě víc. Oslepený svou kariérou však nevidí, že velmi brzy může ztratit svou rodinu a také i sebe. Když má jeho letadlo cestou na důležitou schůzku sedm hodin zpoždění, je zoufalý. Nezbývá mu než na Gatu C30 počkat, a tak začne také jeho cesta za sebepoznáním. Na letišti postupně potká sedm cizích lidí, se kterými se dá do řeči a kteří mu pomohou, aby znovu nalezl sám sebe.

máj 2019

Queen - Neznámá historie

Queen - Neznámá historie

Autor: Peter Hince
Interpret: Jiří Korn
Vydavateľ: Audiotéka, Bookmedia
Peter Hince se coby řadový „bedňák“ a později šéf technického doprovodu skupiny Queen zúčastnil řady mezinárodních koncertních turné kapely. Ve své knize nabízí unikátní vhled do života rockových hvězd s jeho radostmi i strastmi. Popisuje zástupy fanynek, nekonečné večírky, ale i detaily z provozu arén a stadionů ve všech koutech světa. Poznejte opravdový život Freddieho Mercuryho a dalších členů slavného uskupení pohledem jednoho z jejich nejbližších spolupracovníků.
Dům duchů

Dům duchů

Autor: Isabel Allende
Interpret: Vladimír Beneš, Dana Černá
Vydavateľ: Audiotéka, Bookmedia
Jedna z nejlepších ukázek magického realismu, to je první román Isabely Allende. Okamžitě se zařadil mezi nejúspěšnější díla 20. století. Jedná se o groteskní až dojemný příběh rodiny chilského senátora Estebana Trueby na pozadí složité doby v Chile od počátku 20. století až po fašistický převrat v roce 1973. Zároveň je to také nádherný příběh ženy plné přirozené odvahy a síly. Tento román byl dokonce v roce 1993 také úspěšně zfilmován s Maryl Streep v hlavní roli.
Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět

Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět

Vydavateľ: Panteon
Pokračování světového bestselleru Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
Přesně před rokem utekl stoletý Alan Karlsson z domova důchodců v Malmköpingu. Teď si se svým přítelem Juliem užívá života na Bali. Tedy až do chvíle, než se Julius rozhodne připravit Alanovi oslavu narozenin...
Margaret Thatcherová 1. díl: Dáma se neotáčí

Margaret Thatcherová 1. díl: Dáma se neotáčí

Autor: Charles Moor
Vydavateľ: Audiotéka, Bookmedia
Fascinující portrét jedné z nejmocnějších žen v historii lidstva. V prvním dílu biografie se novinář Charles Moor věnuje jejímu životu před nástupem do křesla ministerské předsedkyně a prvním létům u moci. Vykresluje ji hlavně jako odvážného a odhodlaného člověka, který se obratně pohybuje v převážně mužském světě vysoké politiky a ukazuje ji jednak jako nesmírně talentovanou a obratnou političku, ale i jako zranitelnou ženu, která občas sama dělá chyby.

Neurčené

Americtí bohové

Američtí bohové

Autor: Neil Gaiman
Vydavateľ: Tympanum
Stín se dostává po třech letech z vězení. Milovaná manželka Laura je po smrti a všechny jeho vyhlídky se rázem smrskly v chladnou prázdnotu. Cestou na pohřeb, v letadle zmítaném bouří, Stína osloví postarší muž jménem Středa a nabídne mu, aby vstoupil do jeho služeb. Stín nejprve odmítne, ale po noční pijatice, krvavé rvačce se Středovým přítelem Mákem Sweeneym a poté, co se stane svědkem několika neuvěřitelných kousků, které nebezpečně připomínají skutečná kouzla, nakonec na Středovu nabídku kývne.
Citadela

Citadela

Interpret: Jiří Dvořák
Vydavateľ: Audiotéka, Bookmedia
„Nazývám zrádcem a zbabělcem každého, kdo si naříká na cizí chyby nebo na sílu nepřítele.“ Ale nikdo mu nerozuměl. Snad každý dospělý zná Exupéryho Malého Prince. Toto je ale také velice výjimečná kniha plná básnických meditací a filozofických myšlenek slavného spisovatele Antoine de Saint-Exupéryho, která pojednává o smyslu života i světa v nezkrácené verzi.
Copyright © 2015-2019 Audiotéka.cz s.r.o.