Pripravujeme

Pokiaľ sa prihlásite k odberu newsletteru, budeme ti pravidelne zasielať informácie o novinkách. Prihlásenie k newsletteru nájdete v nasteveniach účtu.

Pripravujeme

Klub nenapravitelných optimistů

Klub nenapravitelných optimistů

Autor: Jean-Michel Guenassia
Interpret: Marek Holý
Vydavateľ: Tympanum
Píše se rok 1959 a dvanáctiletý Michel Marini prožívá první krizi v rodině. Rodiče se nemohou na ničem shodnout a bratr Franck přes jejich odpor narukuje do války v Alžírsku. Michelovým jediným útočištěm se stávají knihy a utajený šachový klub ve čtvrti Montparnasse, kde se scházejí uprchlíci z východního bloku a vyprávějí si jen stěží uvěřitelné osobní příběhy. Během několika let přichází Michel o přítelkyni i o iluze a předčasně dospívá, přesto se však stává právoplatným členem šachového klubu a jedním z nemnoha nenapravitelných optimistů.
Boskovická svodnice

Boskovická svodnice

Interpret: Jan Hyhlík
Vydavateľ: Tympanum
Královský písař Jiří Adam z Dobronína spolu se svým pomocníkem Petrem Korcem a služebnou Rozárkou putuje na Moravu. Těší se, že si po suchopárných povinnostech svého úřadu trochu odpočine u sklenky vína, které tu má lepší chuť než v hlavním městě. Protože nestojí o přílišnou pozornost, rozhodne se vyhnout Brnu a zamíří do Boskovic. Brzy se však dozvídá o náhlé smrti snoubenky Kryštofa z Boskovic, panny Žofky. Záhy se ukáže, že Žofka nebyla první ženou pána z Boskovic, která zemřela za podivných okolností.
Les mytág

Les mytág

Autor: Robert Holdstock
Interpret: Pavel Hlaváček
Vydavateľ: Tympanum
Steven Huxley se po válce vrací do rodného domu na okraji zdánlivě nevelkého lesa na anglickém venkově. Jeho otec, pro něhož se stalo zkoumání neprostupného hvozdu bezmála posedlostí, za podivných okolností zemřel. A bratr Christian se změnil skoro k nepoznání. Čím víc se les brání Stevena pustit dovnitř, tím víc ho jeho tajemství přitahují. Kdo jsou postavy a stíny, které z podivně bezhraničního lesa vystupují? A existuje z něj cesta zpět? Jedno z nejoriginálnějších děl britské fantasy s předmluvou Neila Gaimana.
Cari Mora

Cari Mora

Interpret: Pavel Nečas
Vydavateľ: Tympanum
Cari Mora uprchla před válkou v rodné Kolumbii do USA a pod dohledem imigračního úřadu žije na dočasné povolení pobytu v Miami. Aby se uživila, stará se o luxusní sídlo přímo na pláži Miami Beach. Nemá ale tušení, že pod domem je ukryto půl tuny ryzího zlata a jistý Hans-Peter Schneider po něm už celé roky slídí. Krásná Cari, která pro zvrhlého Schneidera představuje potenciálně zajímavou kořist sama o sobě, je teď zdá se, jedinou překážkou. 
Když jsi odešel

Když jsi odešel

Autor: John Marrs
Interpret: Tomáš Pavelka
Vydavateľ: XYZ
Když se Catherine probudí, myslí si, že si její manžel šel zaběhat. Jenže Simonovy běžecké boty leží netknutě u dveří. Nic nechybí, kromě něj. Catherine ví, že její muž musí mít potíže. Neopustil by ji ani děti bezdůvodně. Jenže Simon důvod zná. Zatímco Catherine čelí šílené situaci, Simon si užívá po světě. Nemůže se však skrývat navždy. Když se znovu objeví po pětadvaceti letech, Catherine se konečně dozví pravdu. Pravdu, kterou by raději nevěděla.
Pidilidi

Pidilidi

Autor: Mary Norton
Vydavatel: Tympanum
Pidilidi jsou malé bytůstky podobné lidem. Žijí skrytě v lidských příbytcích a půjčují si u nich vše, co potřebují k živobytí. Jakmile je však lidé přistihnou, musí dům opustit. Otec Lusk jednoho dne přecení své síly a zpozoruje ho lidský chlapec, který leží doma nemocný. Naštěstí ale nespustí povyk, ale vyděšenému otci pidilidí rodinky pomůže. To dodá panu Luskovi odvahu, aby s sebou na další lov vzal dceru Arielku. Pididívenka uzavře s lidským chlapcem přátelství. Netuší však, že se jim podařilo vzbudit pozornost jiných obyvatel domu.
Zlatý kompas

Zlatý kompas

Autor: Philip Pullman
Interpret: Martina Krátká
Vydavateľ: Tympanum
Ve zvláštním světě podobném tomu našemu žije dvanáctiletá Lyra. Tak jako každý člověk má i ona svého daemona, který je jakýmsi vnějším zpodobněním její duše, zvířecím společníkem, který je s ní neoddělitelně spjatý. Jednoho dne se ztratí Lyřin kamarád Roger a Lyra se rozhodně vydat na daleký sever, kam vedou poslední stopy. V království věčného ledu, kudy se prohání odvážní vzduchoplavci, medvědí kyrysníci a obávaní Vrahouni, je její jedinou zbraní její vlastní důvtip a zlatý kompas – pravdoměr. 
Kralovna Margot

Kralovna Margot

Vydavateľ: Radioservis
Rozsáhlý historický román o událostech na francouzském královském dvoře v letech 1572-1574.Děj knihy se soustřeďuje kolem osoby Kateřiny Medicejské, v jejích rukách se sbíhají nitky většiny tehdejších politických intrik..
Záhada mrtvého netopýra

Záhada mrtvého netopýra

Vydavateľ: Radioservis
V hlavní roli příběhu odehrávajícího se v prostředí rudolfinské Prahy je dcera alchymisty Fiorella, s níž se posluchači mohli seznámit již v prvním příběhu Bratrstvo křišťálu.
Panský dům

Panský dům

Autor: Anne Jacobs
Vydavateľ: Radioservis
Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii.
Jak hledat slunce

Jak hledat slunce

Vydavateľ: Radioservis
Osobitý cestopis, věnovaný Provence, kam se již podruhé vypravil Miroslav Horníček spolu se svým přítelem.
Citadela

Citadela

Interpret: Jirí Dvorák
Vydavateľ: Audiotéka, Bookmedia
„Nazývám zrádcem a zbabělcem každého, kdo si naříká na cizí chyby nebo na sílu nepřítele.“ Ale nikdo mu nerozuměl. Snad každý dospělý zná Exupéryho Malého Prince. Toto je ale také velice výjimečná kniha plná básnických meditací a filozofických myšlenek slavného spisovatele Antoine de Saint-Exupéryho, která pojednává o smyslu života i světa v nezkrácené verzi.
Halt v nebezpečí

Halt v nebezpečí

Interpret: Matouš Ruml
Vydavateľ: Audiotéka, Bookmedia 
Hraničářův učeň IX
Pronásledování zločinců může být smrtelně nebezpečný úkol – dokonce i pro hraničáře. Halt, Horác a Will sledují Tennysonovu stopu z Clonmelu přes Piktu až do Araluenu. Falešný kazatel se svými nohsledy unikl v Hibernii spravedlnosti a Halt nechce dopustit, aby se totéž stalo znovu.
Copyright © 2015-2019 Audiotéka.cz s.r.o.