Jistě, pane ministře 2 - audiokniha obsahuje další pokračování humoristického románu, jehož autory jsou Anthony Rupert Jay a Jonathan Lynn. Čte Richard Honzovič.
V druhé části satirického sitcomu z prostředí vysoké politiky, sledujeme Hackerovo nikdy nekončící drama směřující až k dobytí premiérského postu. Jim Hacker opět bojuje proti byrokracii a snižování přezaměstnanosti ve státní správě. Mezi ním a realitou ovšem neochvějně stojí dva jeho nejbližší spolupracovníci, kterým leží na srdci především snaha nedovolit panu ministrovi přílišné zásahy do zaběhnutého systému.
Tajemství vznešeného umění vrcholné byrokracie konečně odhalena!
Obsah:
Politická rozhodnutí (stopa 01–08)
Reorganizace vlády (stopa 09–14)
Kvalita života (stopa 15–19)
Otázka loajality (stopa 20–26)
Stejné příležitosti (stopa 27–34)
Náročný úkol (stopa 35–40)
Morální rozměr (stopa 41–47)
Časovaná bomba (stopa 48–53)
Kněz ochmelka (stopa 54–60)
Podfuk středních vrstev (stopa 61–66)
Kostlivec ve skříni (stopa 67–73)
Antony Rupert Jay (1930)
Spisovatel, hlasatel a spoluautor britských komedií Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére 1 a 2. Je také tvůrcem dokumentárních filmů o královské rodině, za které dostal vyznamenání a byl jmenován Komandérem Královského řádu Viktoriina. Po vojenské službě se připojil k BBC, kde se mj. zasloužil o vznik věhlasného publicistického pořadu Tonight.
Jonathan Lynn (1943)
Spisovatel, herec, scénárista, režisér. Narodil se v Anglii a studoval práva v Cambridgi, kde se začal věnovat divadlu. Po absolvování začal psát scénáře pro televizi a v některých seriálech si dokonce zahrál (Doktor v domě). Největší slávu mu přinesl komediální seriál Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére 1 a 2, za které získal s kolegou Sirem Antonym Rupertem Jayem mnoho ocenění. Jako režisér se prosadil ve filmech Můj bratranec Vinny a Můj soused zabiják.
Richard Honzovič (1934–2005)
Je považován za jednoho z nejznámějších hlasatelů, moderátorů a dabérů. Už jako malý chtěl pracovat v médiích a tak po maturitě v roce 1952 nastoupil do Československého rozhlasu. Chvíli poté působil i jako hlasatel zpráv v Československé televizi. Jelikož se v roce 1986 podílel na protiokupačním vysílání, nesměl na obrazovku a byl propuštěn. Pracoval pro Krátký film Praha a namlouval komentáře Československého filmového týdeníku a mnoha technických a přírodopisných dokumentů. Uváděl pořad Objektiv, jeho hlas se objevil ve Filmopolisu a České sodě. V soutěži TýTý dvakrát obsadil třetí místo.
Názory
Zobraziť všetko (2)Všetky hodnotenia pochádzajú od registrovaných užívateľov, ktorí zakúpili náš produkt či službu.
Hodnotenia sú zhromažďované, overované a zverejňované v súlade s Podmienkami a zásadami pre hodnotenie a recenzie.