Blisko 700 audiobooków, których posłuchasz tylko w Audiotece
Ponad 200 superprodukcji i audioseriali
47,99 zł
Poza Audioteka Klub
Opis
Druga część cyklu „Siedem sióstr” – nastrojowej, pełnej magii sagi rodzinnej.
Wszystkie książki zaczynają się w tym samym momencie, dlatego można je czytać w dowolnej kolejności.
Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości Atlantis na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą.
Ally długo będzie sobie wyrzucać to, że kiedy ojciec umierał, spędzała upojne chwile z ukochanym. Intryguje ją wprawdzie zagadka związana z jej pochodzeniem, ale na razie musi się skupić na regatach żeglarskich, na których wystartuje u boku swojego mężczyzny.
W najczarniejszej godzinie podąży jednak za wskazówkami Pa Salta i pozna historię fascynującej kobiety, która żyła przed ponad wiekiem. Historię Anny Landvik, dziewczyny z norweskiej wsi, mającej niebiański głos, który znali tylko ludzie z miejscowego kościoła i… krowy na pastwisku.
Dopóki nie odkrył jej „łowca talentów” i nie zabrał do Christianii – dzisiejszego Oslo – by zaśpiewała na premierze „Peer Gynta” z muzyką Edwarda Griega. Im więcej Ally dowiaduje się o Annie, tym bardziej desperacko chce odkryć własne korzenie. Zwłaszcza że ma ku temu nowy powód.
Jak słuchać audiobooka?
Słuchaj audiobooka na urządzeniach Android i iOS w aplikacji Audioteki
Oceny i opinie słuchaczy
4.2
Średnia z 123 ocen: 4.2Średnia z 123 ocen
Tylko zalogowani użytkownicy mogą ocenić produkt. Zaloguj się
Dlaczego warto:
- Saga "Siedem sióstr" przyciąga miłośników rodzinnych opowieści, oferując emocjonalne wątki i refleksje nad przeszłością, co sprawia, że słuchacze mogą łatwo się zidentyfikować z bohaterkami.
- Wciągająca narracja przenosi słuchaczy do malowniczej Norwegii, a historia Ally i Anny Landvik jest pełna zaskakujących zwrotów akcji, które utrzymują uwagę od początku do końca.
- Lektorki doskonale oddają klimat opowieści, a jej interpretacja sprawia, że postacie stają się bardziej autentyczne, co wzbogaca całe doświadczenie słuchowe.
- Audiobook łączy elementy współczesnej fikcji z historycznymi wątkami, co czyni go interesującą propozycją dla tych, którzy cenią sobie różnorodność w literaturze.
- Opinie użytkowników podkreślają, że historia jest na tyle wciągająca, że warto poświęcić jej czas, co czyni tę produkcję wartościowym wyborem na długie wieczory.
Wiesława
10.05.2025
Ocena użytkownika Wiesława z 10.05.2025, ocena 5; Po lekturze drugiej części cyklu "Siedem sióstr" mogę napisać tylko to, że bardzo mi żal, że już nic nie wyjdzie spod pióra Lucindy Riley...
Książka wciągająca, nie pozwalająca oderwać się od lektury, bardzo przemyślana i brak słów, by wymienić wszystkie ochy i achy.
Tym razem w "podróż do przeszłości", śladem własnych przodków wyrusza Ally d'Apliese - druga z adoptowanych przez Pa Salta córek, a jej ścieżki wiodą do Norwegii. Ileż tam się po drodze wydarzyło...
Dużo emocji, wzruszeń i refleksjiPo lekturze drugiej części cyklu "Siedem sióstr" mogę napisać tylko to, że bardzo mi żal, że już nic nie wyjdzie spod pióra Lucindy Riley...
Książka wciągająca, nie pozwalająca oderwać się od lektury, bardzo przemyślana i brak słów, by wymienić wszystkie ochy i achy.
Tym razem w "podróż do przeszłości", śladem własnych przodków wyrusza Ally d'Apliese - druga z adoptowanych przez Pa Salta córek, a jej ścieżki wiodą do Norwegii. Ileż tam się po drodze wydarzyło...
Dużo emocji, wzruszeń i refleksji
Mag
2.11.2024
Ocena użytkownika Mag z 2.11.2024, ocena 5; Lektorkę Ali polecam przyspieszyć do 1.25 i robi się znośna 😃Historia troszkę odrealniona i tak jak wcześniej ktoś napisał może faktycznie takie rzeczy się zdarzają i są tacy ludzie którzy po kilku tygodniach znajomości ,w wieku trzydziestu kilku lat zmieniają testament na rzecz nowo poznanej miłości…Aczkolwiek jest to poruszająca i skłaniająca do refleksji historia,ze życie nasze może skończyć się w każdej chwili... A historia Anny przecudowna i bajeczna…Lektorkę Ali polecam przyspieszyć do 1.25 i robi się znośna 😃Historia troszkę odrealniona i tak jak wcześniej ktoś napisał może faktycznie takie rzeczy się zdarzają i są tacy ludzie którzy po kilku tygodniach znajomości ,w wieku trzydziestu kilku lat zmieniają testament na rzecz nowo poznanej miłości…Aczkolwiek jest to poruszająca i skłaniająca do refleksji historia,ze życie nasze może skończyć się w każdej chwili... A historia Anny przecudowna i bajeczna…
Magdalena
17.10.2023
Ocena użytkownika Magdalena z 17.10.2023, ocena 5; Bardzo ciekawa opowieść, wciągnęła mnie od razu. Nie znam norweskiego, więc nie raziły mnie rzekome błędy w wymowie. Lektorki moim zdaniem były zupełnie w porządku, kwestia przyzwyczajenia. Jedyne co mnie drażniło to elementy fabuły, który były mocno odrealnione typu związek kilkutygodniowy i pyk już bohaterka jest zawarta w testamencie świeżo poznanego chłopaka, no ale… może takie rzeczy się zdarzają, tylko ja o tym nie wiem ;)Bardzo ciekawa opowieść, wciągnęła mnie od razu. Nie znam norweskiego, więc nie raziły mnie rzekome błędy w wymowie. Lektorki moim zdaniem były zupełnie w porządku, kwestia przyzwyczajenia. Jedyne co mnie drażniło to elementy fabuły, który były mocno odrealnione typu związek kilkutygodniowy i pyk już bohaterka jest zawarta w testamencie świeżo poznanego chłopaka, no ale… może takie rzeczy się zdarzają, tylko ja o tym nie wiem ;)
Opinie pochodzą od zarejestrowanych Klientów, którzy dokonali zakupu naszego produktu lub usługi. Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z Warunkami opiniowania.