Blisko 700 audiobooków, których posłuchasz tylko w Audiotece
Ponad 200 superprodukcji i audioseriali
49,99 zł
Poza Audioteka Klub
Opis
A gdyby rzucić wszystko i wyjechać tam, gdzie kończy się mapa? Młoda lekarka z Oslo postanawia spędzić rok w niewielkiej miejscowości na dalekiej północy Norwegii, w samym sercu tundry.
„Lekarka z tundry” to nie tylko opis zawodowej przygody, ale także głęboko osobista podróż, która odmienia spojrzenie autorki na medycynę i ludzi.
Zabawna, szczera i pełna empatii relacja ze świata codziennych spotkań z pacjentami, lokalną społecznością i współpracownikami.
Z każdą wizytą domową, rozmową w szpitalnym korytarzu czy chwilą samotności pośród bezkresnych przestrzeni bohaterka coraz głębiej zanurza się w życie tej niezwykłej krainy. Uczy się słuchać — nie tylko ciał, ale też milczenia, tradycji i ukrytych emocji.
Ingvild Holtan-Hartwig (ur. 1995) – norweska lekarka, ukończyła studia medyczne na Uniwersytecie w Oslo, a przed przeprowadzką na północ Norwegii pracowała w izbie przyjęć w Oslo oraz w szpitalu Ullevål.
Jak słuchać audiobooka?
Słuchaj audiobooka na urządzeniach Android i iOS w aplikacji Audioteki
Oceny i opinie słuchaczy
4
Średnia z 6 ocen: 4Średnia z 6 ocen
Tylko zalogowani użytkownicy mogą ocenić produkt. Zaloguj się
Paulina
24.12.2025
Ocena użytkownika Paulina z 24.12.2025, ocena 5; Przyjemna lektura, dobrze, w zrównoważony sposób, przeczytana.
Bohaterka jest lekarką, ja też, i myślę, że dla lekarek - młodych i starszych - książka będzie ciekawa. Ale też dla osób chcących zostać lekarzem, i może dla wielu innych.Przyjemna lektura, dobrze, w zrównoważony sposób, przeczytana.
Bohaterka jest lekarką, ja też, i myślę, że dla lekarek - młodych i starszych - książka będzie ciekawa. Ale też dla osób chcących zostać lekarzem, i może dla wielu innych.
Irena
17.06.2026
Ocena użytkownika Irena z 17.06.2026, ocena 5; Ciekawa, wciągająca. Polecam.Ciekawa, wciągająca. Polecam.
Marta
3.06.2026
Ocena użytkownika Marta z 3.06.2026, ocena 4; Nie jest to wybitna literatura, nie mniej książki słucha się przyjemnie. Ja też odbieram ją trochę inaczej, jestem lekarką. Wielokrotnie uśmiechałam się słuchając o rozterkach bohaterki, udawaniu, że wie co robi przy wszystkich lekarskich "pierwszych razach". Pamiętam jak sama musiałam pierwszych raz opanować krwotok, stwierdzić zgon, poinformować pacjenta o wynikach badań, ktore zmienią jego życie, zostać na dyżurze, na ktory nie czułam się gotowa. W tej książce odnalazłam cząstkę siebie.Nie jest to wybitna literatura, nie mniej książki słucha się przyjemnie. Ja też odbieram ją trochę inaczej, jestem lekarką. Wielokrotnie uśmiechałam się słuchając o rozterkach bohaterki, udawaniu, że wie co robi przy wszystkich lekarskich "pierwszych razach". Pamiętam jak sama musiałam pierwszych raz opanować krwotok, stwierdzić zgon, poinformować pacjenta o wynikach badań, ktore zmienią jego życie, zostać na dyżurze, na ktory nie czułam się gotowa. W tej książce odnalazłam cząstkę siebie.
Opinie pochodzą od zarejestrowanych Klientów, którzy dokonali zakupu naszego produktu lub usługi. Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z Warunkami opiniowania.