"💔 Dlaczego wybieramy partnerów, którzy nas ranią?
🧠 Czy trauma z dzieciństwa może kierować naszym życiem uczuciowym?
🤍 Jak wyjść z gier relacyjnych i naprawdę wygrać bliskość?
W tym odcinku programu „Miłość” Anna Dec rozmawia z Agnieszką Kozak — psycholożką, psychoterapeutką, trenerką, wykładowczynią akademicką i autorką książek o relacjach, komunikacji i powrocie do siebie.
To rozmowa o tym, jak nieuświadomiona trauma wybiera za nas partnerów, dlaczego czasem mylimy miłość z cierpieniem, a bliskość z napięciem, walką i emocjonalną niedostępnością. Agnieszka Kozak tłumaczy, czym są gry relacyjne, skąd bierze się potrzeba ratowania innych, dlaczego wybieramy niedostępnych emocjonalnie mężczyzn i jak nauczyć się mówić: „czuję, bo potrzebuję”, zamiast wchodzić w pretensje, fochy i ciche kary.
W rozmowie pojawiają się także tematy: trauma zapisana w ciele, dysocjacja, wewnętrzne dziecko, lęk przed bliskością, relacja ze sobą, zdrowa miłość, psychoterapia, komunikacja w związku i odwaga, by wyjść z roli osoby, która ciągle musi zasługiwać na miłość."
