Jak odstraszać Rosję i budować armię gotową do ewentualnej obrony?
Dlaczego Niemcy są "sojusznikiem ograniczonego zaufania?
Jak Polska powinna reagować na gloryfikowanie przez Ukrainę bojowników UPA?
W 12. odcinku "Bez Doktryny" gen. Rajmund Andrzejczak (były Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego) i dr Sławomir Dębski (historyk, były dyrektor PISM) opowiadają o "Nowym Algorytmie Strategicznym Polski. Autorzy programu "Ground Zero" (Kanał Zero) zwracają uwagę, na jakich fundamentach Polska powinna budować swoje bezpieczeństwo i jaką politykę przyjmować w budowaniu sojuszy.
W programie także: geopolityczna gra USA i Niemiec, kultywowanie historycznych porażek, ukraińskie gesty wobec tradycji UPA oraz o nowoczesnym poborze i rezerwach.
Spis treści: 00:00:00 Wstęp i wprowadzenie 00:01:54 Jak wygrać wojnę z Rosją? 00:06:47 Czy wojna w Ukrainie powinna napawać nas optymizmem? 00:15:07 Związane ręce Zachodu 00:29:50 Czy poradzimy sobie bez sojuszników? 00:45:41 Kłopot strategiczny z Niemcami 00:52:30 Gdzie bić się z Rosjanami? 01:04:42 Czy Polacy chcą bronić ojczyzny? 01:10:45 Prawdziwa kondycja polskiej armii 01:24:09 Polska percepcja Bałtyku 01:30:02 Rosyjskie czułe punkty 01:33:53 Dialog z Ukrainą a jej historia UPA #bezdoktryny #geopolityka #parafianowicz #magierowski #andrzejczak #dębski #wojsko #usa #polska #niemcy #nato #wojskopolskie
Subskrybuj i ustaw przypomnienie. @BezDoktryny
Obserwuj nas: x→ https://x.com/BezDoktryny Instagram → / bez_doktryny Facebook → / bezdoktryny
