Blisko 700 audiobooków, których posłuchasz tylko w Audiotece
Ponad 200 superprodukcji i audioseriali
45,99 zł
Poza Audioteka Klub
Opis
GDYBY MISIEK WIEDZIAŁ, CO GO CZEKA W NADCHODZĄCE ŚWIĘTA, NAJPRAWDOPODOBNIEJ WŁAŚNIE WYJEŻDŻAŁBY ZE ŚWIERADOWA W DOWOLNIE OBRANYM KIERUNKU, BYLE NIE W STRONĘ WILLI SWOJEJ TEŚCIOWEJ...
Do starej, klimatycznej willi, u stóp Gór Izerskich zjeżdża pewna rodzina. Tegoroczne święta Bożego Narodzenia wszyscy spędzą goszcząc u seniorki rodu. Przy strojony stół, pachnąca choinka i góra prezentów mają już czekać na gości. A przynajmniej tak wszyscy sobie to wyobrażają.
Zapowiada się cudowny czas w rodzinnej atmosferze.
Co więc może pójść nie tak?
Może to, że seniorki rodu nie zastają w domu, a choinka, zamiast stać, leży na wigilijnym stole. W żadnym razie nie przystrojonym. Do tego ciągle pada: oprócz choinki i śniegu pada również elektryczność i internet, a napięcie wciąż wzrasta za sprawą zaskakujących i niezbyt logicznych działań szwagra, zakały rodziny. Punktem kulminacyjnym staje się nagłe zniknięcie tajemniczego gościa, który również zjawił się w willi, choć nie wiadomo dokładnie, kto i po co go zaprosił.
Tymczasem padający śnieg odcina pensjonat od świata…
Świąteczna komedia prawie kryminalna!
Jak słuchać audiobooka?
Słuchaj audiobooka na urządzeniach Android i iOS w aplikacji Audioteki
Oceny i opinie słuchaczy
4.7
Średnia z 316 ocen: 4.7Średnia z 316 ocen
Tylko zalogowani użytkownicy mogą ocenić produkt. Zaloguj się
Dlaczego warto:
- Rodzina, która szuka świątecznej atmosfery, z pewnością doceni humorystyczne zwroty akcji i absurdalne sytuacje, które wywołują uśmiech na twarzy.
- Interpretacja lektora, Jakuba Kamieńskiego, dodaje wyjątkowego kolorytu postaciom, a jego umiejętność modulacji głosu sprawia, że każda scena staje się jeszcze bardziej zabawna.
- Dzięki lekkości narracji i inteligentnym dowcipom, słuchacz może oderwać się od codziennych zmartwień i cieszyć się chwilą relaksu w towarzystwie nietypowych bohaterów.
- Powieść Marka Stelara zdobyła uznanie za swój oryginalny styl, łącząc elementy kryminału z komedią, co czyni ją atrakcyjną propozycją dla miłośników obu gatunków.
- Opinie użytkowników potwierdzają, że to jedna z najlepszych świątecznych komedii kryminalnych, która bawi od pierwszych minut, co czyni ją idealnym wyborem na zimowe wieczory.
- Dzięki dynamicznej fabule i zaskakującym zwrotom akcji, audiobook jest doskonałym towarzyszem na długie spacery lub relaksujące chwile w domu.
Jan Wiencenty 🍂🍀/26
23.01.2026
Ocena użytkownika Jan Wiencenty 🍂🍀/26 z 23.01.2026, ocena 5; Z Miśkiem i Szwagrem nie było mi do tej pory po drodze. A może nie miałam odpowiedniego nastroju. Faktem jest, że "Górę kłopotów" odsłuchałam w ciągu jednego dnia.
Bardzo się cieszę, że trafiłam na tę książkę, ponieważ humor autora jest niezwykły, częstokroć abstrakcyjny - a taki uwielbiam - i obficie serwowany.
Jest to kryminał z plot twistem, ale nie będę nic więcej zdradzać. Polecam na poprawę humoru po cięższych pozycjach lub od tak – po prostu.
Świetny lektor 🌟😊
Polecam 👌Z Miśkiem i Szwagrem nie było mi do tej pory po drodze. A może nie miałam odpowiedniego nastroju. Faktem jest, że "Górę kłopotów" odsłuchałam w ciągu jednego dnia.
Bardzo się cieszę, że trafiłam na tę książkę, ponieważ humor autora jest niezwykły, częstokroć abstrakcyjny - a taki uwielbiam - i obficie serwowany.
Jest to kryminał z plot twistem, ale nie będę nic więcej zdradzać. Polecam na poprawę humoru po cięższych pozycjach lub od tak – po prostu.
Świetny lektor 🌟😊
Polecam 👌
gorg
9.06.2026
Ocena użytkownika gorg z 9.06.2026, ocena 5; Jest to komedia, raczej nie kryminalna, chyba że jako przestępstwa potraktujemy palenie zioła lub kradzież choinki. Jednak ponieważ nie zostały podjęte czynności przez żadne organa ścigania to trudno traktować książkę jako kryminał. Lekko przypomina W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju, ale bez przesady. Przyjemna opowiastka nie wymagająca zbytniego wysiłku intelektualnego.Jest to komedia, raczej nie kryminalna, chyba że jako przestępstwa potraktujemy palenie zioła lub kradzież choinki. Jednak ponieważ nie zostały podjęte czynności przez żadne organa ścigania to trudno traktować książkę jako kryminał. Lekko przypomina W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju, ale bez przesady. Przyjemna opowiastka nie wymagająca zbytniego wysiłku intelektualnego.
Karolina Ch
18.04.2024
Ocena użytkownika Karolina Ch z 18.04.2024, ocena 5; Wspaniała powiesc. Nie sądziłam, że Pan Stelar potrafi pisać takie dowcipne teksty. Przy słowach, że Misiek " raz się bił a raczej był bity" ryczałam pół godziny... PANIE STELAR, BARDZO PROSIMY WRACAĆ CZASEM DO TAKIEJ FORMUŁY. Kryminałów jest masa, ale dobry tekst komiczny jest znacznie trudniej napisać. Widać choćby tutaj ile czytelników jest zachwyconych 😁👌Wspaniała powiesc. Nie sądziłam, że Pan Stelar potrafi pisać takie dowcipne teksty. Przy słowach, że Misiek " raz się bił a raczej był bity" ryczałam pół godziny... PANIE STELAR, BARDZO PROSIMY WRACAĆ CZASEM DO TAKIEJ FORMUŁY. Kryminałów jest masa, ale dobry tekst komiczny jest znacznie trudniej napisać. Widać choćby tutaj ile czytelników jest zachwyconych 😁👌
Opinie pochodzą od zarejestrowanych Klientów, którzy dokonali zakupu naszego produktu lub usługi. Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z Warunkami opiniowania.