Jakie zmiany nastąpiły w Polsce i Niemczech w latach 90. i w jaki sposób w tym okresie rozwijały się stosunki polsko-niemieckie? W drugim odcinku specjalnym Podkastu Tygodnika Powszechnego opowiadają o tym Basil Kerski i Jacek Stawiski.W trzech odcinkach podkastu „Polska i Niemcy: 35 lat później” Jacek Stawiski, redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”, rozmawia z Basilem Kerskim, prezydentem Domu Historii Nadrenii Północnej-Westfalii, wieloletnim redaktorem naczelnym magazynu polsko-niemieckiego „Dialog”. Rozmowy ukazują spojrzenie dwóch ekspertów na przełom lat 1989–1991, kiedy niepodległa i demokratyczna Polska oraz zjednoczone i demokratyczne Niemcy po tragicznych doświadczeniach II wojny światowej i kilku dekadach wzajemnej izolacji podczas zimnej wojny wspólnie podjęły wysiłek budowy strategicznego partnerstwa i szczególnego sąsiedztwa.
