Verfügbar nur im

Audioteka Club jetzt beitreten

14 Tage lang kostenlos testen

Psychoterapia poznawczo-behawioralna - na czym polega? Ida Derezińska i Joanna Gutral

Psychoterapia poznawczo-behawioralna - na czym polega? Ida Derezińska i Joanna Gutral

Sprecher
Dauer1 Stunden 5 Minuten
Verlag
FormatHörbuch Download

Diesen Titel findest du auch in folgenden Sammlungen:

Verfügbar nur im

Audioteka Club jetzt beitreten

14 Tage lang kostenlos testen

Beschreibung

Psychoterapia poznawczo-behawioralna (Cognitive Behavioral Therapy, CBT) powstała w latach 60. z myślą o leczeniu depresji, a dziś stała się najszybciej rozwijającą się formą terapii. Na czym polega psychoterapia poznawczo-behawioralna? Czym różni się od innych modalności i nurtów psychoterapeutycznych? Dla osób z jakimi problemami i zaburzeniami jest wskazana? Jak długo może trwać? Na czym polega jej skuteczność? Jakie techniki terapeutyczne stosuje się w CBT? Jakich chorób raczej nie leczy się w tym nurcie? Czym jest trzecia fala CBT?
Podczas webinaru w ramach cyklu ABC Psychoterapii o psychoterapii poznawczo-behawioralnej będą rozmawiać: psychoterapeuta i superwizor Ida Derezińska z Kliniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS oraz psycholog Joanna Gutral.
Ida Derezińska – psycholog kliniczny, psychoterapeuta (PTTPB, EABCT) i superwizor psychoterapii (PTTPB). Wykładowca Uniwersytetu SWPS, superwizor w Klinice Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Wiele lat pracowała klinicznie z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i rodzinami w różnych ośrodkach i oddziałach szpitalnych, w tym w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży przy SWZPZ POZ oraz w Oddziale Klinicznym Psychiatrii SPDSK w Warszawie. Ma doświadczenie w pracy klinicznej i badawczej dotyczącej psychoterapii osób dorosłych (współpracownik ICGZ UW w programie badań i terapii PTSD). Obecnie pracuje jako psychoterapeuta, a także prowadzi wykłady i superwizje z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
W ramach Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS jest kierownikiem merytorycznym czteroletnich studiów podyplomowych w psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Uniwersytecie SWPS w Sopocie.
Joanna Gutral – psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Naukowo zajmuje się związkiem między oczekiwaniami społecznymi, podstawowymi potrzebami psychologicznymi i zmianami w zakresie cech osobowości na przestrzeni życia. Bada percepcję zmian i ich wpływ na dobrostan wśród osób w różnych grupach wiekowych. W obszarze jej zainteresowań pozostają zagadnienia związane z porównaniami społecznymi, a także psychoedukacją i rozwojem osobistym. Zajmuje się również problemem stygmatyzacji osób chorych psychicznie, leczeniem i profilaktyką zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych oraz zagadnieniem dobrostanu i postrzegania zmian w czasie. Ukończyła Podyplomową Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, pracuje pod superwizją. Laureatka nagrody im. Z. Pietrasińskiego (2016), wyróżniona stypendium i grantem badawczym finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki (Etiuda 7 i Preludium 16). Prowadzi portal psychoedukacyjny Zdrowa Głowa i kampanię społeczną „Mam Terapeutę”.
Interesujesz się psychologią? Zapraszamy na naszą stronę: https://www.swps.pl/strefa-psyche - znajdziesz tam jeszcze więcej merytorycznych materiałów w formatach audio, wideo i tekstowych.

Bewertungen und Rezensionen

Nur angemeldete Nutzer können Bewertungen abgeben. Jetzt anmelden

2.5

Durchschnitt von 4 Bewertungen