Ginos Viliūnės audioknyga „Jono palikimas“ – istorinis romanas, kuriame susipina istorinių asmenybių ir išgalvotų veikėjų gyvenimai XVI – XVII amžiaus Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės įvykių sraute. Pradinė šio romano iniciatyva kilo iš Joniškio bendruomenės, pasiūliusios autorei pasidomėti šio miesto istorija. Netikėto pasiūlymo vedama, autorė pasinėrė į Joniškio istorinę atmintį ir surinkta medžiaga virto romanu.
Romane pasakojama apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės miestų ir kaimų gyventojų realijas, skirtingų religijų sandūrą, atskleidžiami to meto papročiai ir tradicijos, buities ir kasdienybės detalės. Romano centre vieno iš LDK miestų, Joniškio, ir Joniškio parapijos įkūrimas bei augimas, miesto apylinkių gyventojų krikštas, tačiau romano veiksmas vyksta ir kituose miestuose – Karaliaučiuje, Rygoje ir autorės mylimame Vilniuje.
Gina Viliūnė visapusiškai atskleidžia veikėjų charakterius, todėl istorinės asmenybės – Vilniaus vyskupas Jonas, spaustuvininkas Pranciškus Skorina ir kiti – pasirodo ne kaip istorinio vadovėlio iliustracijos, bet gyvos, sudėtingą vidinį pasaulį turinčios asmenybės. Anot autorės, istorinis romanas ir istorijos vadovėlis, kaip tik ir skiriasi tuo, kad vadovėlyje neminimi neigiami asmenybių bruožai.
„Jono palikimas“ - dešimtasis Ginos Viliūnės romanas, gimęs iš autorės meilės XVI amžiui, meilės Vilniui (juk pasakojama apie Vilniaus vyskupą Joną) ir žavėjimosi pagonybe.
Kaip klausyti audioknygos?
Audioteka programėlė – patogiausias būdas klausyti audioknygų savo išmaniajame (Android ar iOS įrenginyje)
Atsiliepimai ir įvertinimai
4.9
Įvertinimų vidurkis iš 100: 4.9Įvertinimų vidurkis iš 100
Įvertinimą palikti gali tik registruoti vartotojai. Prisijungti
Rimvydas
2026-06-09
Atsiliepimą paliko Rimvydas nuo 2026-06-09, įvertinimas 5; Nuostabi knyga, kaip ir visos kitos gerbiamos autorės knygos. Klausiau su didžiu susidomėjimu, sekiau knygos herojų įdomiai austomis gyvenimo gijomis. Kadangi pats esu kilimo iš Šiaulių, labai patiko tarmiškai skaitomi herojų dialogai. Taigi, autorei - AČIŪ, AČIŪ ir dar kartą AČIŪ!!! Su nekantrumu lauksiu pasirodant kitų knygų. Visas Jūsų audioknygas turiu ir perklausiau. Po kiek laiko tikrai dar kartą klausysiu. Pagarba.Nuostabi knyga, kaip ir visos kitos gerbiamos autorės knygos. Klausiau su didžiu susidomėjimu, sekiau knygos herojų įdomiai austomis gyvenimo gijomis. Kadangi pats esu kilimo iš Šiaulių, labai patiko tarmiškai skaitomi herojų dialogai. Taigi, autorei - AČIŪ, AČIŪ ir dar kartą AČIŪ!!! Su nekantrumu lauksiu pasirodant kitų knygų. Visas Jūsų audioknygas turiu ir perklausiau. Po kiek laiko tikrai dar kartą klausysiu. Pagarba.
Kosmėja
2026-02-28
Atsiliepimą paliko Kosmėja nuo 2026-02-28, įvertinimas 5; Didelis respect už knygos įgarsinimą šiaulietiška tarme 👏
Klausant atsiranda visai kitas artumo jausmas – lyg pats būtum tarp savų žmonių, girdėtum gyvą pasakojimą, o ne tik skaitomą tekstą.
Tai tikras atradimas genealogams ir visiems, besidomintiems savo šaknimis, Joniškio krašto istorija bei žmonių likimais. Tarmė suteikia autentiškumo ir leidžia dar stipriau pajusti laikmetį bei protėvių gyvenimo dvasią.Didelis respect už knygos įgarsinimą šiaulietiška tarme 👏
Klausant atsiranda visai kitas artumo jausmas – lyg pats būtum tarp savų žmonių, girdėtum gyvą pasakojimą, o ne tik skaitomą tekstą.
Tai tikras atradimas genealogams ir visiems, besidomintiems savo šaknimis, Joniškio krašto istorija bei žmonių likimais. Tarmė suteikia autentiškumo ir leidžia dar stipriau pajusti laikmetį bei protėvių gyvenimo dvasią.
Rimutė
2026-04-12
Atsiliepimą paliko Rimutė nuo 2026-04-12, įvertinimas 5; Jau ne pirma šios autorės knyga nugulė į mano mėgstamų knygų lentyną. Besiklausant šios audio knygos didžiausią įspūdį padarė Peleniūtės išdainuotos dainos. Tai taip tikrą, gilu ir gera,kad norėjosi tik klausytis ir klausytis nuostabių dainų. Ši knyga nukelia mus į prieš kelis šimtmečius buvusią visuomenę, papročius ir baltų tikėjimą. Labai patiko. Prasminga ir gilu💚Jau ne pirma šios autorės knyga nugulė į mano mėgstamų knygų lentyną. Besiklausant šios audio knygos didžiausią įspūdį padarė Peleniūtės išdainuotos dainos. Tai taip tikrą, gilu ir gera,kad norėjosi tik klausytis ir klausytis nuostabių dainų. Ši knyga nukelia mus į prieš kelis šimtmečius buvusią visuomenę, papročius ir baltų tikėjimą. Labai patiko. Prasminga ir gilu💚
Atsiliepimą palikti gali tik registruoti vartotojai, įsigiję mūsų produktą ar paslaugą. Atsiliepimai renkami, peržiūrimi ir skelbiami vadovaujantis atsiliepimų taisyklėmis.