Prihlásiť sa
0

S Bohem v Rusku

5
Dĺžka:
15 hodín 38 minút
Interpret:
Typ:
Audiokniha kompletná
Formát:
MP3 na stiahnutie
Hore

Popis

S Bohem v Rusku - 23 kněžských let v sovětských vězeních a sibiřských pracovních táborech - audiokniha obsahuje životní vzpomínání na léta v Rusku. Autor Walter Joseph Ciszek. Čte Ilja Kreslík.

Walter Ciszek se narodil v rodině polských emigrantů v USA. Po vstupu k jezuitům se přihlásil k misijní práci v Rusku. Když vypukla druhá světová válka, byl právě v polské oblasti obsazené Rudou armádou. Rozhodl se zůstat. V roce 1940 byl však zatčen, tvrdě vyslýchán a dalších 23 let vězněn sovětským režimem, z toho 15 let na Sibiři. Teprve v roce 1963 se mohl vrátit do Spojených států, výměnou za dva sovětské agenty. O své životní zkušenosti napsal dvě knihy. Toto je jedna z nich.
„Ti, kdo si nepamatují minulost, jsou odsouzeni k tomu ji opakovat“ (George Santayana).

Stiahnuť
50 min.
úplne zadarmo

Vyskúšať
5
Silný príbeh! Niečo, na čo sa len tak nezabúda. Lekcia z histórie podaná niekým, kto prežil naozaj veľa. Výborne narozprávaná, mala som pocit, ako by mi ten príbeh rozprával môj starký. Netreba sa báť dĺžky, prvá hodinka je taká zoznamovacia, ale potom to už fičí jedna radosť. Tento kúsok naozaj odporúčam, patrí medzi moje srdcovky.
Petra 08.05.2017