Prihlásiť sa
0

Heřmánkové údolí

5
Dĺžka:
8 hodín 10 minút
Interpret:
Kategória:
Vydavateľ:
Typ:
Audiokniha kompletná
Formát:
MP3 na stiahnutie
Hore

Popis

Heřmánkové údolí - audiokniha obsahuje strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným, jehož autorkou je Hana Marie Körnerová. Čte Simona Postlerová. Režie Jakub Tabery. Mistr zvuku Jan Kacian.

Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví…

Stiahnuť
40 min.
úplne zadarmo

Vyskúšať
5
Návykové počúvanie, ktoré pre mňa predstavuje jedno z najväčších prekvapení tohto roka. Rozvážna a pokojná interpretácia poslucháčom sprostredkuje emotívny a (ne)obyčajný príbeh. Annu si obľúbi každý a všetko, čo zažije, bude v publiku ešte dlho rezonovať. Odporúčam poslucháčom, ktorí sa zaujímajú o povojnové obdobie a vyhľadávajú pôsobivé, reálne a pútavé príbehy.
Martina, plutonium.sk 08.12.2016
5
5*
Z. 18.11.2016